Miś Szumiś – którego misia wybrać?

Miś Szumiś to jedna z najpopularniejszych zabawek dla noworodków i niemowląt. Jest to jednocześnie produkt stworzony dla dziecka i dla rodzica, a być może nawet bardziej właśnie dla opiekuna, który w okresie kilku pierwszych tygodni po narodzinach maluszka mierzy się z bardzo trudnymi zadaniami. Piękne, przyjemne w dotyku, a przede wszystkim skuteczne szumiące misie pomagają rodzicowi uspokoić i uśpić dziecko, podczas gdy on sam może nieco odpocząć. Jak działają Misie Szumisie?

Miś Szumiś od Whisbear – jak działa?

Na pierwszy rzut oka, Szumiś to urocza przytulanka, przypominająca niedźwiadka, króliczka czy owieczkę. Szumiś Królik ma piękne długie uszy, a Szumiś Wydra słodki pyszczek i ogonek. Maluszek może przytulać się do tych zabawek i badać ich fakturę paluszkami. Prawdziwą funkcjonalność Szumisiów odkrywa jednak dopiero rodzic po uruchomieniu ukrytej funkcji zabawki – emisji szumu.

Szumisie mogą wydawać z siebie maksymalnie 5 rodzajów szumu:

  • autorski biały szum „szumisiowy” (przypomina suszarkę)
  • szum różowy (przypominający dźwięk przepływającej w naczyniach krwi)
  • szum fal morskich,
  • szum przypominający dźwięk padającego deszczu,
  • szum wód płodowych z bijącym sercem.

To właśnie te dźwięki sprawiają, że Szumisie są tak bardzo pomocne w pierwszych tygodniach życia dziecka.

Dlaczego Szumisie usypiają noworodki?

Szumiś okazuje się przydatny już od pierwszych chwil życia. Dźwięki, które wydaje przypominają bowiem odgłosy z brzucha mamy, w którym wbrew pozorom nie panuje cisza. Malec przez całe życie płodowe słyszy różne odgłosy – dźwięk bijącego serca, krwi płynącej w żyłach, chlupania wód płodowych.

Wszystkie te dźwięki sprawiają, że noworodek bardzo łatwo wycisza się i zasypia spokojnym snem. Szumy odtwarzają warunki z brzuszka mamy, dzięki którym niemowlę czuje się bezpiecznie. Kiedy więc dziecko zaczyna płakać i kwilić, wystarczy włączyć Szumisia, a maluszek z pewnością się uspokoi.

Oczywiście, zabawka nie zastąpi karmienia czy przewijania, ale w wielu innych przypadkach okaże się bardzo skuteczna i pomoże młodym rodzicom przetrwać najgorszy okres pierwszych tygodni po porodzie.

śpiące niemowlę

Miś Szumiś – jakie ma funkcje?

Po uruchomieniu Szumiś nie działa w sposób ciągły. Z reguły emituje dźwięki przez 30 – 60 minut, po czym stopniowo wycisza się i przechodzi w tryb czuwania. Całkowicie wyłącza się natomiast po kilku godzinach, co pozwala oszczędzać energię (jest zasilany bateryjnie). Poza szumem, zabawka może grać także kołysanki i utwory Mozarta, które mają bardzo korzystny wpływ na rozwój małego człowieka. Mechanizm pozwala także regulować poziom głośności szumu i melodii.

Miś Szumiś z czujnikiem snu (czujnikiem płaczu)

W nowszych modelach Szumisiów pojawia się również mechanizm czujnika snu, inaczej czujnika płaczu. Jego działanie polega na automatycznym uruchamianiu szumu na dźwięk budzącego się dziecka. Kiedy malec zaczyna płakać lub kwilić, miś włącza się samoczynnie i przestaje działać (zwykle) po 20 minutach. Funkcję tę rodzic może też wyłączyć, gdyby okazała się dla niego niepraktyczna.

Jakiego Misia Szumisia wybrać dla niemowlęcia?

W sieci często pojawia się zapytanie „Szumiś opinie”, dlatego warto wspomnieć, że większość rodziców jest bardzo zadowolona z działania każdego modelu Szumisia. O skuteczności tych przytulanek może świadczyć sam fakt, że w przeglądarce równie często pojawia się też hasło „Szumiś dźwięk”, co oznacza, że wiele osób próbuje znaleźć nagrania działającego misia, aby włączać je swojemu maluszkowi.

Chociaż każdy Szumiś Whisbear pozytywnie oddziałuje na noworodka, to poszczególne modele mogą jednak różnić się nieco swoimi funkcjami. Warto więc poznać bliżej te misie, które najbardziej przypadły do gustu młodym opiekunom. Którego Szumisia wybrać?

1. Szumiś Lily

Szumiś Lily 

 


Lily to najlepszy pierwszy przyjaciel dziecka, odpowiedni dla dziewczynek i dla chłopców. Miś ma szaro-błękitny kolor i oferuje podstawowe funkcje, czyli 5 rodzajów szumu, który naturalnie wycisza się po 30 minutach.

Zabawka została wykonana z bezpiecznych materiałów – mieszanki bawełny i poliestru. Jest bardzo miękka, przyjemna w dotyku i łatwa do utrzymania w czystości – wystarczy wyjąć z niej szumiące serce, a przytulankę wyprać w pralce. Model jest też niewielki, dlatego można zabrać go ze sobą w dowolne miejsce.

Mechanizm produktu posiada opcję regulacji głośności pracy. Jest zasilany 3 bateriami. Miś występuje w dwóch wariantach do wyboru – z czujnikiem płaczu lub bez.

2. Szumiś Suzy 

Szumiś Suzy 

 


Suzy to różowy miś dla dziewczynek wyposażony w mechanizm z 5 rodzajami szumu. Model wycisza się samoczynnie po około 30 minutach od uruchomienia. Posiada też opcję ściszania i pogłaśniania.

Przytulanka jest niewielka, wykonana z bardzo przyjemnego materiału (poliester i bawełna). Z tyłu ma też kółeczko, które pozwala zaczepić ją na przykład na boku łóżeczka. Model jest utrzymany w typowo dziewczęcej kolorystyce (różowo-biały).

Suzy posiada wyjmowany mechanizm, dzięki czemu można prać ją w pralce. Obsługa zabawki jest niezwykle prosta – jeden przycisk steruje wszystkimi funkcjami. Produkt zasilają 3 baterie AAA. Model występuje w wersji z czujnikiem snu oraz bez czujnika (jest tańszy).

3. Szumiś Lena 

Szumiś Lena

 


Lena to jeden z najlepiej wyposażonych Szumisiów, który poza 5 rodzajami szumu, regulacją głośności i czujnikiem snu, posiada też funkcję łączenia się z aplikacją na telefon. Model wycisza się automatycznie po 60 minutach pracy. Jest sterowany jednym przyciskiem. Nadaje się do prania w pralce – po wyjęciu mechanizmu.

Zabawkę wykonano z atestowanych materiałów, bardzo przyjemnych w dotyku. Lena ma neutralne kolory, dzięki czemu sprawdzi się zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Kółeczko doczepiane z tyłu pozwala zawiesić ją na wózku lub na łóżeczku.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że nie każdy miś Lena jest tak samo wyposażony. Wariant z aplikacją (droższy niż bez aplikacji) może być sterowany zdalnie za pośrednictwem Bluetooth. Posiada też funkcję non-stop, czyli ciągłej pracy przez maksymalnie 12 godzin.

Ciekawostka! Szumiące misie-przytulanki Whisbear stworzyły dwie polskie mamy: Julia i Zuzia Sielickie. Zabawki dla noworodków okazały się takim hitem, że wkrótce na rynku pojawiły się też Szumiące misie opowiadające bajki – dla dzieci po 1. roku życia – a nawet Szumisie dla dorosłych! Ich szum zagłusza zewnętrzne hałasy i dba o jakość snu rodziców. Być może warto więc kupić Szumisia również dla siebie?

Angelika Woszczyńska
Angelika Woszczyńska
Mama pary Małych Indywidualistów stara się znaleźć odpowiedzi, które mogą nurtować wszystkich przyszłych i obecnych rodziców. Piszę z doświadczenia. Robię research. Jestem tu po to, aby podsuwać Wam gotowe rozwiązania każdego problemu. Czytajcie. Komentujcie. Poznajmy się bliżej.

Powiązane artykuły

Komentarze

Zostaw odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

reklama

Bądźmy w kontakcie

Nowe artykuły