Waga dla niemowląt pozwala w precyzyjny sposób, w domowych warunkach, kontrolować przyrost masy ciała dziecka, co szczególnie ważne w przypadku wcześniaków, ale również w przypadku niemowląt mających problemy z funkcjonowaniem układu pokarmowego i wydalniczego. Bez dwóch zdań, waga dla maluszków jest przydatnym gadżetem w domu każdej rodziny i w większości przypadków posłuży przynajmniej do około 4 roku życia dziecka.
Waga dla niemowląt ranking 2022
Nie wiesz, jaką wagę elektroniczną wybrać dla niemowlaka? Sprawdź nasz ranking – przygotowaliśmy go na podstawie porównania opinii rodziców. Postaw na model, który pomoże Ci ocenić, czy BMI i przyrost wagi Twojej pociechy są prawidłowe!
1. Esperanza EBS019
Esperanza Bebe (EBS019) to waga z czytelnym wyświetlaczem ciekłokrystalicznym, funkcją tarowania i przyciskiem HOLD, który ułatwia dokonanie pomiaru podczas ruchu. Urządzenie ma minimalistyczny design i jest proste w obsłudze. Za sprawą ergonomicznego wgłębienia zapewnia dziecku wygodę i bezpieczeństwo.
Sprzęt nadaje się dla dzieci o wadze do 20 kg. Posiada precyzyjną podziałkę z dokładnością do 0,01 kg. Waży w kilku jednostkach: KG/LB/ST:LB. Produkt sygnalizuje niski poziom baterii oraz przeciążenie. Może zostać wyłączony ręcznie, ale wyłącza się też automatycznie.
2. MEBBY PRIMI PESI
Mebby Primi Pesi to urządzenie z funkcją stabilizacji, dzięki czemu pozwala zważyć malucha dokładnie nawet wtedy, kiedy pozostaje on w ruchu. Sprzęt wyposażono w czytelny wyświetlacz LCD. Model gwarantuje dokładność do 5 g. Posiada funkcję tarowania, dzięki czemu umożliwia dokonywanie pomiarów na przykład na kocyku czy ręczniku.
Urządzenie dysponuje też funkcją błyskawicznego zapisywania odczytu, z której warto skorzystać, kiedy malec przestanie na chwilę się wiercić. Produkt jest stabilny za sprawą antypoślizgowych, gumowych nóżek. Ma wgłębioną powierzchnię, co lepiej zabezpiecza dziecko w trakcie korzystania z urządzenia. Maksymalne obciążenie wagi to 20 kg. Sprzęt wyświetla dane w wybranej jednostce: kg/lb/oz. Automatycznie wyłącza się po 20 sekundach bezczynności, oszczędzając baterie.
3. Mebby Baby&Child
Mebby Baby and Child posiada demontowaną szalkę, dzięki czemu może służyć do wygodnego ważenia niemowląt i starszych dzieci. Sprzęt wyposażono w matę frotte, która zwiększa komfort malucha oraz w wyświetlacz LCD, który pozwala na wygodny odczyt danych.
Urządzenie posiada funkcję pamięci i tarowania. Pracuje z dokładnością do 5 g, a jego maksymalne obciążenie wynosi 20 kg. Produkt zabezpieczono gumowaną nakładką, na której ustawia się starszaka podczas ważenia.
4. Babyono 612
Babyono 612 to prosta waga o maksymalnym obciążeniu 20 kg, gwarantująca dokładność pomiaru do 0,01 g. Produkt oferuje 2 jednostki miary: kilogramy i uncje. Jest dostępny w kilku kolorach do wyboru. Posiada takie opcje dodatkowe, jak tara, blokada wyniku ważenia czy wbudowana pamięć.
Urządzenie ma ergonomiczny kształt – bezpieczną, wgłębioną powierzchnię. Samoczynnie wyłącza się i zapamiętuje ostatni wynik. Posiada też stabilną konstrukcję i czytelny, duży wyświetlacz LCD.
5. Beurer BY 80
Beurer BY 80 to waga niemowlęca do 20 kg, ważąca z dokładnością do 10 g. Produkt wyposażono w 4 czujniki tensometryczne oraz w tryb blokady wyniku. Urządzenie ma też stabilną konstrukcję i ergonomiczny kształt, który zapewnia dziecku większe bezpieczeństwo.
Sprzęt dysponuje dużym wyświetlaczem LCD. Jest lekki, zajmuje niewiele miejsca, a dzięki płaskiej formie można przechowywać go w dowolnym miejscu.
6. Tech-Med TM-20BABY
TECH-MED TM-20BABY to urządzenie z funkcją tary, z dużym podświetlanym wyświetlaczem i systemem automatycznego wyłączania. Sprzęt sygnalizuje niski poziom naładowania baterii. Pozwala też na wybór jednostek wagi: kg/lb.
Produkt zaprojektowano z myślą o najmłodszych, dlatego jego krawędź została odpowiednio wyprofilowana. Dokładność wagi to 10 g. Maksymalne obciążenie wynosi zaś 20 kg.
7. Oro-Baby Scale
Oro-Med Oro-Baby Scale to urządzenie z wyświetlaczem LCD, pracujące z dokładnością do 0,01 g. Produkt nadaje się dla dzieci o masie do 20 kg. Posiada funkcję automatycznego tarowania oraz samoczynnego wyłączania po trzech minutach bezczynności.
Sprzęt został ukształtowany tak, aby pomiar był jak najbezpieczniejszy i jak najwygodniejszy. Urządzenie ostrzega użytkownika o niskim poziomie baterii za pomocą wskaźnika na wyświetlaczu. Uwaga – zakres pomiarowy modelu zaczyna się od 1 kg.
8. Adler Ad 8139
Adler AD8139 to waga z wyświetlaczem, o maksymalnym dopuszczalnym obciążeniu 20 kg. Sprzęt posiada opcję tarowania i przycisk HOLD, czyli tryb łatwiejszego ważenia ruszającego się dziecka.
Produkt gwarantuje dokładność pomiaru do 0,01 kg. Alarmuje o zbyt dużym obciążeniu wagi oraz o niskim poziomie naładowania baterii. Wyłącza się automatycznie po 20 sekundach bezczynności.
Waga dla niemowląt – jak z niej korzystać?
W jaki sposób bezpiecznie korzystać z wagi dla dzieci? Jak ważyć, aby mieć pewność, że uzyskaliśmy dokładny pomiar? Jeśli chcesz wzorowo kontrolować masę ciała dziecka, korzystaj z wagi w następujący sposób:
- Zawsze waż dziecko w tych samych warunkach, najlepiej rano przed karmieniem.
- Ustawiaj wagę w tym samym miejscu, na płaskiej, twardej i równej powierzchni.
- Na powierzchni ważenia połóż tetrową pieluchę lub kocyk. Wytaruj.
- Rozbierz dziecko do naga lub pozostaw je w czystej pieluszce.
Jeśli urządzenie, które wybrałaś posiada funkcję HOLD, korzystaj z niej w celu tymczasowego zapisania wagi, kiedy maluch bardzo się wierci. Zapisz wynik.
Jak odczytywać wyniki wagi dziecka?
Pomiar wagi niemowlaka pomaga kontrolować jego prawidłowy przyrost masy, co jest istotne u wcześniaków, dzieci z problemami zdrowotnymi, a także w przypadku kłopotów związanych z karmieniem i laktacją mamy. Codzienne monitorowanie zmian w zakresie wagi dziecka nie zawsze jest jednak zalecane. Jeśli pediatra nie nakaże takiego kontrolowania masy ciała malucha, ważenie go każdego dnia może wywołać u rodziców niepotrzebną panikę.
Należy mieć na uwadze, że przez pierwsze 2 – 3 miesiące życia zdrowe niemowlę przybiera około 200 – 250 g tygodniowo. Później tygodniowy przyrost wagi spada o około 50 g. Częsty jest też skokowy przyrost masy, dlatego zdrowe dziecko najlepiej ważyć nie częściej niż co miesiąc lub dwa.
Sam pomiar to jednak nie wszystko. Kontrola masy ciała powinna służyć rodzicom do sprawdzenia zgodności z normami, do czego można wykorzystać siatkę centylową. Uwzględniając wiek i płeć dziecka, należy użyć wyniku pomiaru, aby sprawdzić, czy malec mieści się w określonych przedziałach.