Smartwatch dla dzieci – jaki wybrać?

Smartwatch dla dzieci to nie tylko nowoczesny gadżet. Inteligentny zegarek to przede wszystkim akcesorium, które ułatwia rodzicom monitorowanie dziecka w czasie, kiedy jest ono poza domem. Nie oznacza to jednak, że urządzenie tego typu ma ograniczać swobodę małego człowieka. Chodzi przede wszystkim o to, aby rodzic mógł sprawdzić, co dzieje się z jego pociechą, kiedy ta nie pojawia się w domu na czas, a także aby maluch miał możliwość skontaktowania się z rodzicem, kiedy będzie w potrzebie.

Smartwatch dla dzieci – ranking

Smartwatch dziecięcy może mieć charakter sportowej opaski lub nowoczesnego urządzenia, którego funkcjonalność dorównuje smartfonowi. Zaletą takiego sprzętu jest jednak fakt, że zawsze pozostaje on na ręku – nie jest więc łatwo po prostu go zgubić. Jaki smartwatch dla chłopca wybrać? Który smartwatch dla dziewczynki najlepiej sprawdzi się w swojej roli? Sprawdź, w które modele warto zainwestować!

1. Garett Kids Spark 4G

Garett Kids Spark 4G

 


Garett Kids Spark 4G to urządzenie z modułem GPS i wygodnym w obsłudze systemem operacyjnym Android. Model pozwala w łatwy sposób zlokalizować pociechę. Oferowane przez niego funkcje dorównują tym obecnym w smartfonach. Produkt posiada bogate menu. Korzysta z łączności 4G LTE oraz WIFI. Pozwala wykonywać wideo rozmowy, dzwonić i odbierać połączenia za sprawą slotu na kartę SIM.

Urządzenie wyposażono w przycisk SOS, czyli szybkie powiadomienie alarmowe do kilku odbiorców jednocześnie. Sprzęt pozwala kontrolować sposób przemieszczania się dziecka poprzez ustawienie tak zwanego GEOogrodzenia. Posiada również opcje wysyłania wiadomości głosowych i ukrytą funkcję monitorowania głosu (zdalne uruchamianie mikrofonu). Model dysponuje wbudowanym aparatem, krokomierzem i monitorem snu. Posiada kolorowy wyświetlacz dotykowy i jest wodoszczelny. Współpracuje z dedykowaną, darmową aplikacja. Jego paski są wymienialne. Zegarek nie należy jednak do najtańszych – kosztuje około 400 zł.

2. GARETT Kids Rex 4G

GARETT Kids Rex 4G

 


Garett Kids Rex 4G M to model z systemem operacyjnym Android i modułem GPS. Urządzenie jest łatwe w obsłudze i oferuje swojemu użytkownikowi wiele możliwości. Dla rodziców z pewnością wartościowa będzie jego funkcja GEOogrodzenia, która pozwala kontrolować to, gdzie udaje się dziecko. Sprzęt wykorzystuje również łączność 4G LTE i WIFI.

Zegarek pozwala na wykonywanie i odbieranie połączeń, a nawet na rozmowy wideo. Oferuje właściwie wszystkie funkcje telefonu komórkowego. Obsługuje karty SIM, posiada też mikrofon i głośnik. Jego atutem jest wbudowany przycisk SOS i możliwość przesyłania zdjęć, co zdecydowanie zwiększa poczucie bezpieczeństwa. Dodatkowo, smartwatch umożliwia monitorowanie głosu i przesyłanie wiadomości głosowych zamiast SMS-ów.

Urządzenie wyposażono w krokomierz i monitor snu. Sprzęt jest wodoodporny. Współpracuje z dedykowaną aplikacją. Ma przy tym korzystny stosunek jakości do ceny – można kupić go za około 300 zł.

3. BEMI Sport

BEMI Sport

 


Bemi Sport to urządzenie z WIFI, GPS, LBS i AGPS. Sprzęt pozwala tworzyć kontakty, aby uniknąć nieznanych połączeń. Oferuje funkcję wirtualnego ogrodzenia, które ostrzega rodzica o opuszczeniu wyznaczonego obszaru przez pociechę. Model wyposażono w kamerę i mikrofon, które pozwalają kontrolować, co dzieje się z dzieckiem.

Zegarek umożliwia odbieranie i wykonywanie połączeń. Posiada przycisk alarmu SOS. Oferuje tryb wideo rozmów i wiadomości głosowych, a nawet komunikator internetowy. Dodatkowo, zachęca do aktywności, śledząc kroki, aktywność fizyczną oraz sen. Dysponuje również czujnikiem tętna, a nawet odtwarzaczem muzycznym. Urządzenie jest wodoodporne. Posiada 9 wbudowanych tarcz. Jest kompatybilne z systemami operacyjnymi Android i IOS. Model kosztuje około 400 zł.

4. Garett Kids XD

Garett Kids XD

 


Garett Kids XD to zegarek dobry dla dziecka i rodzica. Urządzenie posiada dotykowy kolorowy wyświetlacz i aparat fotograficzny. Pozwala na prowadzenie rozmów i sprawowanie zdalnej opieki nad dzieckiem za sprawą monitoringu głosu i przycisku SOS. Sprzęt dysponuje modułem GPS, który umożliwia wykorzystanie geolokalizacji do wyznaczania pociesze bezpiecznych granic.

Model obsługuje karty SIM każdego operatora. Łączy się z darmową aplikacją. Jest wodoszczelny. Posiada krokomierz i monitor snu. Współpracuje z systemem Android i iOS. Można wymienić jego pasek na wariant w innym kolorze. Jego atutem jest też atrakcyjna cena – około 200 zł.

5. Xblitz Watch ME

Xblitz Watch ME

 


XBLITZ KIDS Watch Me to zegarek z funkcjami smartfona. Pozwalający monitorować lokalizację użytkownika, a także wyznaczać mu strefy bezpieczeństwa. Urządzenie posiada funkcję alarmu SOS. Pozwala też na wykonywanie połączeń głosowych. Model dysponuje wbudowaną latarką, głośnikiem i mikrofonem. Posiada slot na kartę mikroSIM.

Smartwatch odbiera wiadomości tekstowe w formie czatu. Pozwala na wykonywanie zdjęć i wyświetlanie ich w telefonie. Nie jest wodoszczelny i współpracuje wyłącznie z systemem Android. Posiada monitor snu, pomiar dystansu i praktyczną funkcję „znajdź moje urządzenie”. Sprzęt ma też atrakcyjną cenę – około 120 zł.

6. Garmin Vivofit jr. 3

Garmin Vivofit jr. 3

 


GARMIN Vivofit Jr. 3 to urządzenie idealne dla dzieci, które chcemy zachęcić do ruchu. Model łączy się z aplikacją, a kolejne aktywności odblokowują w niej różne wirtualne przygody. Sprzęt jest wodoodporny. Posiada wymienialną baterię i kolorowy wyświetlacz. Liczy kroki, monitoruje sen i aktywizuje pociechę za sprawą kart treningowych.

Urządzenie pozwala rodzicom grać z dzieckiem w grę na zasadzie wykonywania zleconych zadań i obowiązków. Sprzęt posiada funkcję powiadomień. Łączy się z aplikacją i pozwala dzieciom rywalizować. Jest kompatybilny z systemem Android i iOS. Nie posiada jednak modułu GPS, ani funkcji odbierania i wykonywania połączeń. W związku z tym ma nieco zawyżoną cenę – około 340 zł.

7. Vector Smart Kids VCTR-00-02BK

Vector Smart Kids VCTR-00-02BK

 


Vector Smart VCTR-00-02BK to model z wieloma praktycznymi funkcjami, jak termometr, pulsometr, krokomierz, monitor snu czy sterowanie muzyką. Urządzenie wyświetla powiadomienia z aplikacji. Posiada program do ćwiczeń oddechowych i gromadzi dane treningowe. Jest kompatybilne z systemem iOS i Android.

Model łączy się z aplikacją. Jest wodoszczelny. Pozwala na dowolną zmianę tarczy. Mierzy spalone kalorie i przebytą odległość. Umożliwia odbieranie SMS-ów za sprawą połączenia z telefonem. Oferuje użytkownikowi gry logiczne i rozrywkowe. Posiada moduł GPS, ale nie umożliwia wykonywania ani odbierania połączeń. Zegarek kosztuje około 220 zł.

8. Garett Kids Life 4G RT

Garett Kids Life 4G RT

 


GARETT Kids Life 4G RT to urządzenie z GPS, funkcją GEOogrodzenia i przyciskiem SOS. Sprzęt oferuje zdalny podsłuch i zdalną obsługę aparatu. Bazuje na systemie operacyjnym Android. Posiada pulsoksymetr, termometr, pulsometr i ciśnieniomierz. Model wyposażono w dotykowy ekran i łączność GPS oraz WI-Fi. Smartwatch posiada też slot na kartę SIM.

Urządzenie umożliwia wykonywanie rozmów wideo, a także odbieranie i wykonywanie połączeń. Jest kompatybilne z systemem Android i iOS. Sprzęt monitoruje sen. Posiada funkcję budzika, wgrywany plan lekcji i przeglądarkę zdjęć. Jest wodoodporny. Jego tarcze i pasek można wymieniać. Zegarek łączy się z dedykowaną aplikacją. Pozwala też wysyłać wiadomości głosowe. Jest jednak dosyć drogi, ponieważ najtaniej można kupić go za około 550 zł.

Smartwatche dziecięce: przegląd funkcji

Nie wiesz na co zwrócić uwagę, wybierając smartwatch dla Twojego dziecka? Design czy kolorystykę zostaw na koniec, a najlepiej pozwól zadecydować o tych kwestiach swojemu maluchowi. Ty skup się na tych funkcjach urządzenia, których faktycznie potrzebujesz i które Twoim zdaniem nie naruszają swobody oraz prywatności małego człowieka.

Pamiętaj, że inteligentne zegarki dla najmłodszych nie należą do najtańszych urządzeń, ale z pewnością kosztują mniej niż telefon komórkowy, a często są w stanie go zastąpić.

Jakie funkcje oferują współczesne smartwatche dla dzieci?

Smartwatch dla dzieci powinien oferować przede wszystkim lokalizator GPS. Dzięki niemu rodzic ma możliwość sprawdzenia, gdzie znajduje się dziecko w dowolnym momencie. Może również wyznaczyć mu strefy, po przekroczeniu których zostanie natychmiastowo zaalarmowany. Funkcja lokalizacji dziecka jest dyskretna i zdecydowanie zwiększa poczucie bezpieczeństwa dziecka, a rodzicowi pozwala zachować kontrolę i spokój.

Nowoczesne smartwatche ze slotem na kartę SIM posiadają wiele funkcji dostępnych w smartfonach. Najważniejszą z nich jest możliwość wykonywania i odbierania połączeń telefonicznych. Jeśli urządzenie ma wbudowany mikrofon i głośnik, pozwala dziecku rozmawiać z rodzicem zupełnie tak samo jak przez telefon.

Jeśli zegarek smartwatch dla dzieci nie obsługuje karty SIM, powinien przynajmniej łączyć się z telefonem i umożliwiać odczytywanie powiadomień o przychodzących wiadomościach SMS i połączeniach. Dzięki temu rodzic będzie w stanie nawiązać kontakt z pociechą nawet w trakcie lekcji. Warto pamiętać jednak, że jeśli zegarek posiada funkcję łączenia z telefonem (i dedykowaną aplikacją) to drugie urządzenie musi znajdować się stosunkowo blisko, aby połączenie to nie zostało utracone.

smartwatch dziecięcy

Funkcjonalny elektroniczny zegarek dla dziecka oferuje też wiele podstawowych opcji, dostępnych często w prostych opaskach sportowych. To między innymi:

  • budzik,
  • stoper,
  • sterowanie odtwarzaczem muzyki,
  • „szukaj telefonu”
  • krokomierz,
  • pulsometr.

Niektóre modele zegarków mogą oferować również tryb mierzenia pulsu czy temperatury ciała. Poza funkcjami, istotny jest też sposób obsługi urządzenia oraz jakość jego wykonania. Najlepszy smartwatch dla dziecka to urządzenie z ekranem dotykowym i wodoszczelnym wykończeniem, które pozwoli nie martwić się, że sprzęt zostanie zniszczony w trakcie różnych zabaw czy chociażby mycia rąk.

Aby wybrać model smartwatcha, który dobrze sprawdzi się w codziennym użytkowaniu, warto zwrócić uwagę także na sposób jego zasilania. Istnieją bowiem modele akumulatorowe i bateryjne, których nie musimy regularnie ładować.

Pomysł na prezent: tradycyjny zegarek czy smartwatch?

Funkcjonalny smartwatch dla malucha ma wiele zalet. Często mówi się, że to urządzenie dla również dla rodzica. W końcu zegarek z GPS dla dziecka stanowi swego rodzaju przedłużenie fizycznej opieki nad małym człowiekiem. Niektóre modele pozwalają rodzicowi nie tylko lokalizować użytkownika zegarka za sprawą nadajnika GPS, ale również podglądać (aparatem) i podsłuchiwać (mikrofonem) otoczenie malucha. Oczywiście, korzystanie, a zwłaszcza nadużywanie tych funkcji, to kontrowersyjny temat. Od rodzica zależy jednak, na ile swobody pozwoli swojemu dziecku.

Dobry smartwatch dla dziecka z funkcją wykonywania połączeń to świetne rozwiązanie, jeśli rodzic nie jest pewien, czy kupować maluchowi własny telefon. Dzięki urządzeniu może bowiem utrzymywać z nim stały kontakt, nie martwiąc się jednocześnie o prawidłowy rozwój małego człowieka.

Chociaż zalety smartwatchy dziecięcych tworzą długą listę, to taki produkt nie dla każdego dziecka będzie odpowiedni. Jeśli maluch ma problem z nadużywaniem urządzeń elektronicznych, lepiej nie podawać mu kolejnego sprzętu tego typu. W takich okolicznościach zdecydowanie lepiej sprawdzi się zwykły zegarek.

Angelika Woszczyńska
Angelika Woszczyńska
Mama pary Małych Indywidualistów stara się znaleźć odpowiedzi, które mogą nurtować wszystkich przyszłych i obecnych rodziców. Piszę z doświadczenia. Robię research. Jestem tu po to, aby podsuwać Wam gotowe rozwiązania każdego problemu. Czytajcie. Komentujcie. Poznajmy się bliżej.

Powiązane artykuły

Komentarze

Zostaw odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

reklama

Bądźmy w kontakcie

Nowe artykuły