Bramka piłkarska – ranking 2023. Jak wybrać?

Bramka piłkarska to świetny pomysł na prezent dla dziecka. Jeśli maluch jest wielbicielem piłki nożnej, z pewnością pokocha sprzęt, dzięki któremu będzie mógł trenować również w ogrodzie. Natomiast w przypadku dzieci mniej zainteresowanych sportem bramka piłkarska jako prezent może okazać się bodźcem, który zachęci je do zabawy i ruchu na świeżym powietrzu. Jaką bramkę piłkarską wybrać?

Do wyboru mamy zarówno niewielkie bramki samorozkładające się oraz składane, jak i profesjonalne bramki wykonane z solidnych elementów stalowych, dostępne w różnych rozmiarach. To, jaki rodzaj bramki wybierzemy, zależy w głównej mierze od dostępnego miejsca i przeznaczenia takiego produktu.

Bramki piłkarskie ranking

Nasz ranking bramek treningowych to zestawienie różnych rodzajów bramek odpowiednich dla dzieci mniejszych i większych, a także dla amatorów i prawdziwych wielbicieli piłki nożnej. Wybierz produkt wzorowany na ligowych bramkach, jeśli Twoje dziecko aspiruje na prawdziwego sportowca lub postaw na niewielką, lekką bramkę, jeśli zależy Ci na mobilnym sprzęcie do ogrodu lub na działkę.

1. Gockowiak 5902340317099

Gockowiak 5902340317099

 


Bramka piłkarska Gockowiak 5902340317099 to model o wymiarach 300 na 200 cm. Produkt został wykonany z profili o średnicy 60 na 30 mm. Bramka jest wyposażona w siatkę. Ma solidną konstrukcję i nie wymaga specjalnych narzędzi podczas montażu. Zaleca się natomiast przytwierdzić ją do podłoża dołączonymi do niej szpilkami.

Stelaż bramki wykonano ze stali malowanej proszkowo. Cały produkt waży 15 kg, dzięki czemu jest stosunkowo łatwy do przenoszenia, a zarazem stabilny. Model może pochwalić się zgodnością z normą EN-71.

2. HUDORA Allround 76906

HUDORA Allround 76906

 


HUDORA Allround 76906 to bramka z metalową ramą o wymiarach 300 na 200 na 110 cm. Produkt posiada odporną na warunki atmosferyczne konstrukcję. Został wykonany z profili o wymiarach 30×60 mm. Siatkę bramki wykonano zaś z poliestru.

Model jest sprzedawany w komplecie z kołkami do bezpiecznego ustawienia na płaskim podłożu. Cały produkt waży około 20,7 kg. Jego atutem jest prosty montaż i duża stabilność.

3. Madej Jet 5

Madej Jet 5

 


Madej Jet 5 to nieco mniejsza i znacznie tańsza propozycja bramki dla dzieci od 3 lat. Model ma wymiary 213 na 150 cm. Jego głębokość wynosi 90 cm, dzięki czemu produkt jest stabilny. Bramkę łatwo się montuje, a dołączone do niej kotwice zwiększają bezpieczeństwo w trakcie gry po przytwierdzeniu nimi bramki do podłoża.

Model posiada wodoodporną siatkę z poliestru. Jest zbudowany z poprzeczek i słupków montowanych na zatrzaski, skręcanych dodatkowo śrubami. Średnica jego metalowych profili ma około 22 mm. Produkt waży 4,5 kg.

4. Neo-Sport NS-450

Neo-Sport NS-450

 


Neo-Sport NS-450 to bramka przenośna o wymiarach 183 x 122 x 61 cm. Produkt posiada stalowe słupki odporne na działanie czynników atmosferycznych. Jest lekki, łatwy do przenoszenia. Został też wyposażony w śledzie mocujące bramkę, które zwiększają stabilność produktu.

Bramka posiada wytrzymałą siatkę z polietylenu. Jej atutem jest prosty i szybki montaż, możliwy do realizacji bez konieczności korzystania ze specjalnych narzędzi. Profile bramki mają 22 mm średnicy. Cały produkt waży 3 kg.

5. Spokey 923495

Spokey 923495

 


Spokey 923495 to bramka samorozkładająca się o wymiarach 120×80 cm, często sprzedawana w zestawie 2 sztuk. Produkt został wykonany z materiału poliestrowego i stalowego przewodu. W komplecie zawiera też dodatkowe śledzie mocujące bramkę i taśmy wzmacniające całą konstrukcję.

Produkt sam się rozkłada – wystarczy później umieścić rurki w jego bocznych częściach. Jest bardzo lekki, a przy tym wytrzymały. Po złożeniu zajmuje niewiele miejsca. Model wyróżnia się niską ceną, a także niebanalną kolorystyką. Świetnie sprawdza się na różnego typu wyjazdach.

dzieci grają w piłkę nożną

Jak wybrać bramkę do piłki nożnej w zależności od wieku dziecka?

Jednym z najważniejszych elementów bramek piłkarskich jest ich rama, czyli boczne słupki i poprzeczka górna. Rozmiar tego elementu konstrukcyjnego bramki powinien zostać dopasowany do wieku i wzrostu dziecka. W przeciwnym razie gra nie będzie ani atrakcyjna dla dziecka, ani korzystna dla jego umiejętności piłkarskich.

Wymiary bramki obejmują najczęściej zakres od 1,5 na 1 m do 5 na 2 m. Pierwsza bramka dla trzylatka lub czterolatka może mieć najmniejszy rozmiar, czyli 1,5 m na 1 m. Taki model nadaje się do gry i treningu celności strzałów. Bramka w rozmiarze 1,8 na 1,2 m sprawdzi się również w przypadku dzieci nieco starszych, do około 8-10 lat.

Kolejny popularny rozmiar ro 2,4 na 1,5 m. Takie wymiary nadają się dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 12 lat. Dużą sympatią cieszą się również bramki w rozmiarze 3 na 2 metry, czyli bramki do piłki halowej. Takie modele nadają się dla młodzieży od 9. roku życia i dla dorosłych.

dziewczyna broni bramki

Rodzaje bramek piłkarskich

Bramki treningowe różnią się między sobą konstrukcją i sposobem montażu. Dla najmłodszych odpowiednie są bramki samorozkładające, dmuchane i składane. Składane bramki mogą być zbudowane z elementów plastikowych lub metalowych. Ich zaletą jest lekkość i mobilność. Jednak, aby taka bramka dobrze trzymała się podłoża, wymaga dodatkowego mocowania za pomocą śledzi.

Tego rodzaju modele można:

  • ustawić w ogrodzie i na działce,
  • zabrać na wakacje,
  • użytkować w domu.

Są one niedrogie i niewielkie, dlatego dobrze sprawdzają się na początek, kiedy rodzic nie ma pewności, jaki rodzaj bramki wybrać i czy dziecko będzie z niej korzystać.

Droższe są wysokiej jakości bramki piłkarskie wykonane z drewna lub stali. Takie produkty mają zwykle większy rozmiar i grubsze profile. Często wymagają montażu za pomocą kołków lub nawet zalania betonem. Sprawdzają się tylko na zewnątrz, na dużej przestrzeni lub na halach sportowych. Są to bramki przeznaczone do treningów, czyli dla osób poważnie podchodzących do tematu doskonalenia umiejętności piłkarskich.

dziecko broni na bramce

Na co zwrócić uwagę przy wyborze bramki piłkarskiej?

Budowa bramki piłkarskiej każdego rodzaju jest bardzo podobna. Bramka piłkarska składa się przede wszystkim z ramy i siatki, czasami z elementów dodatkowych, które przytwierdzają bramkę do podłoża lub pomagają trenować celność strzałów (tarcza). Wybierając bramkę dla dziecka, trzeba zwrócić zatem uwagę na jej dwa główne elementy: ramę i siatkę.

Rama bramki musi mieć odpowiedni rozmiar, ale też ciężar. Lekka bramka może samowolnie przemieszczać się podczas wietrznej pogody, a nawet przewracać. Istotny jest także materiał wykonania ramy, jej średnica i pewny sposób montażu poszczególnych części. Na koniec warto przyjrzeć się też farbie pokrywającej słupki i poprzeczkę – malowana proszkowo rama jest odporna na działanie czynników atmosferycznych.

Siatka bramki powinna być zaś przede wszystkim wytrzymała, aby kolejne mecze piłki nożnej nie doprowadziły do jej rozerwania. Istotne jest również, by była odporna na działanie promieniowania, wody i wilgoci. Siatka musi mieć gruby splot i oczka średniej wielkości. Dobrze też, jeśli jest sprężysta. W sklepach dostępne są bramki z dwoma rodzajami siatek wykonanych z polipropylenu lub polietylenu. To siatki węzłowe i bezwęzłowe – te drugie wyróżnia większa elastyczność.

Prezent w postaci bramki piłkarskiej sprawdzi się doskonale na Dzień Dziecka, ale też na inne okazje, w tym zwłaszcza na urodziny dla dzieci, które urodziły się w cieplejszych miesiącach roku. Warto wziąć taką propozycję pod uwagę zarówno w przypadku, kiedy posiadamy w domu małego sportowca, jak i wtedy, kiedy prezent ma zachęcić dziecko do ruchu na świeżym powietrzu i zaangażować do zabawy całą rodzinę. Pamiętaj też, że bramka piłkarska sprawdzi się także w innych sportach, na przykład do gry w hokeja.

Angelika Woszczyńska
Angelika Woszczyńska
Mama pary Małych Indywidualistów stara się znaleźć odpowiedzi, które mogą nurtować wszystkich przyszłych i obecnych rodziców. Piszę z doświadczenia. Robię research. Jestem tu po to, aby podsuwać Wam gotowe rozwiązania każdego problemu. Czytajcie. Komentujcie. Poznajmy się bliżej.

Powiązane artykuły

Komentarze

Zostaw odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

reklama

Bądźmy w kontakcie

Nowe artykuły